skip to Main Content

Kraków

Kraków jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych miast w tej części Europy. Rocznie Kraków odwiedza około 10 milionów turystów. Przyciągają ich jedyna w swoim rodzaju atmosfera i największy, unikalny w skali globalnej, bo obejmujący ponad 6000 bezcennych zabytków architektonicznych – kompleks historyczny w Polsce, a także różnorodność i wysoki standard odbywających się tutaj imprez kulturalnych.

W ostatnich latach w Krakowie pojawiają się coraz to nowsze inicjatywy innowacyjne i twórcze w różnych dziedzinach. Do niedawna Kraków przyciągał swoją legendą: jest skarbnicą polskiego dziedzictwa, Europejską Stolicą Kultury, miastem pełnym wydarzeń i unikalnych zbiorów, miastem organizującym doskonałe festiwale. Atuty te uzupełniają teraz jego walory ekonomiczne, a nawet biznesowe: Dzisiaj Kraków to miejsce, w którym nie tylko warto zorganizować spotkanie biznesowe czy kongres. Zgodnie z obecnymi trendami organizacja spotkania biznesowego w Krakowie to konieczność.

Nowe centra kongresowe i oryginalne wnętrza zabytkowych budynków dodają odpowiedniego prestiżu każdemu wydarzeniu biznesowemu. Kraków zachęca do odwiedzin również swoją przyjazną i profesjonalną infrastrukturą hotelarsko-gastronomiczną oraz rozrywkową i kulturalną. A jej lokalizacja blisko centrum oraz niedaleka odległość do atrakcji Małopolski, daje liczne możliwości spędzenia aktywnego wypoczynku i podziwiania niezapomnianych krajobrazów.

Obecnie Kraków jest artystycznym i intelektualnym centrum Polski Południowej i jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Europie. Krakowski Rynek Główny – największy średniowieczny plac w Europie (200×200 m) – zawsze był sercem miasta i tętni życiem przez cały rok. Jest to ulubione miejsce spotkań dla Krakowian, studentów, turystów i biznesmenów. W 47 kamienicach otaczających rynek mieszczą się liczne kawiarnie, restauracje, puby, galerie, sklepy, księgarnie i muzea. Upływ czasu odmierza Hejnał Mariacki rozbrzmiewający co godzinę ze szczytu wyższej wieży Bazyliki Najświętszej Marii Panny – jedyny hejnał na świecie rozbrzmiewający regularnie od sześciu wieków. Najbardziej charakterystycznymi budynkami na Rynku Głównym są Bazylika Mariacka z imponującym ołtarzem gotyckim oraz Sukiennice – najlepiej zachowana hala handlowa w Europie.

Dlaczego Kraków?

Doskonała dostępność – Kraków leży w środku Europy (~1500 km od Paryża, ~1500 km od Moskwy);
Lotnisko w Krakowie (drugie co do wielkości lotnisko w Polsce) oferuje regularne, korzystne cenowo połączenia z największymi lotniskami Europy Wschodniej i Zachodniej (2,5 godziny samolotem do Paryża, Londynu itd.).

Miasto oferuje profesjonalną i różnorodną bazę konferencyjną. Większość obiektów MICE i atrakcji turystycznych znajduje się w odległości spacerowej od centrum miasta;

Kraków oferuje bardzo szeroki wybór różnych typów zakwaterowania: od luksusowych hoteli pięciogwiazdkowych (w bardzo rozsądnych cenach w porównaniu z miastami Europy Zachodniej) do niedrogich hosteli. Łącznie liczba pokoi hotelowych w Krakowie przekracza 8000;
Nowoczesny Kraków to dynamiczne, tętniące życiem miasto, liczące 1 milion mieszkańców i mieszczące liczne instytucje naukowe, wspaniałe teatry, oferujące atrakcyjne życie nocne, wyśmienite restauracje i piękne otoczenie;

Kraków posiada rozległe zaplecze naukowe: liczne uniwersytety, uczelnie wyższe, instytuty naukowe i instytucje badawcze. Krakowski Uniwersytet Jagielloński założony w 1364 roku, gdzie Mikołaj Kopernik studiował medycynę, łączy ze sobą wschodnie i zachodnie części wspólnego europejskiego dziedzictwa naukowego.

Kraków łączy w sobie tradycję i kreatywność, przeszłość i przyszłość, sztukę i naukę – uczestnicy wydarzeń biznesowych będą inspirowani niesamowitym duchem tego wielopłaszczyznowego miasta;
10 miejsce na świecie według rankingu Tholons „100 najlepszych destynacji” z ponad 70 międzynarodowymi korporacjami z sektora usług biznesowych;

Wsparcie lokalne – zaangażowanie Krakow Convention Bureau i lokalnych firm z sektora MICE;

Kraków odgrywa kluczową rolę na kulinarnej mapie Polski, gdzie tradycyjna polska kuchnia łączy ze sobą światowe trendy. Michelin Guide w 2017 roku poleca 53 polskie restauracje, z których 24 mieszczą się w Krakowie.

Kraków to wspaniałe miasto, historyczna stolica Polski z wpisanym na listę UNESCO Starym Miastem, słynnymi muzeami z dziełami Da Vinci i Rembrandta. Zamek Wawelski – dawna siedziba polskich królów i krakowskie Stare Miasto wraz z Kazimierzem, zostały zapisane na liście światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 roku. W tym czasie wyróżnienie to zostało przyznane jedynie 12 miejscom na całym świecie. Małopolska jest prawdziwym skarbem UNESCO – 14 z 27 miejsc na liście światowego dziedzictwa w Polsce, zlokalizowanych jest właśnie w tym regionie. Przykładem jest Kopalnia Soli w Wieliczce, najstarsza kopalnia soli na świecie, położona 12 km na południe od Krakowa. Obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu został wpisany na listę UNESCO w 1979 roku. Kraków i Małopolska są skarbnicą pomysłów dla organizatorów imprez motywacyjnych i integracyjnych.

Mapa Kraków

Dojazd

Dogodna lokalizacja Krakowa w samym sercu Europy pozwala turystom zjeść śniadanie w Krakowie a obiad w Pradze, Wiedniu lub Berlinie.

Miasto jest jednym z głównych węzłów drogowych, kolejowych i powietrznych w Polsce. Międzynarodowe lotnisko w Krakowie jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem zarówno wielkości jak i liczby pasażerów. Lotnisko w Krakowie oferuje wiele wygodnych, bezpośrednich połączeń lotniczych z najważniejszymi destynacjami. Co więcej, lotnisko jest dobrze połączone z centrum miasta, które oddalone jest tylko o 12 km (20 min.). Z lotniska do centrum można dojechać pociągiem.

Przez Kraków biegną dwie główne trasy drogowe: droga krajowa S7 i autostrada A4.

Back To Top